Afval apart? Gewoon doen!

De gemeente Vlissingen startte dit jaar met de campagne 'Afval apart? Gewoon doen!’ Deze campagne moet ervoor zorgen dat inwoners hun huishoudelijk afval verminderen en beter gaan scheiden. In 2020 gooiden we in onze gemeente per persoon 344 kilo restafval weg, terwijl 15% daarvan maar écht restafval is. ​

Slecht voor het milieu

Wethouder Els Verhage is verantwoordelijk voor het grondstoffenbeleid van onze gemeente. Ze legt uit waarom afval scheiden zo belangrijk is: “Onze grondstoffen raken uitgeput en de druk op ons milieu neemt toe. Restafval moet naar de verbrandingsovens waar het verbrand wordt. Dit is slecht voor het milieu en het kost ons geld. Bovendien kunnen we veel afvalstoffen hergebruiken als grondstof voor nieuwe producten. In Vlissingen produceren wij gemiddeld 344 kg restafval per persoon per jaar. Dat is veel, zeker omdat wij opdracht van de landelijke overheid hebben dit tot 100 kg terug te brengen.”  

Folder

De gemeente heeft een folder uitgebracht waar veel informatie in staat. Want hoe gaat dat afval scheiden nu precies en wat moet waar? Je leest het allemaal hier.